Obchodní koncert

Zase jsem si jednou potřebovala koupit nové boty. Nedělám to, dle mě, ani moc často ani extra ráda. Jako obvykle jsem zamířila přímo do malého krámku nedaleko svého bydliště, kde si posledních 6 let kupuji boty. V obchůdku byla přímo paní majitelka. „A jéje, to tady zase nechám majlant“ pomyslela jsem si. V obchodě mají boty kvalitní, ale rozhodně ne levné. A paní majitelka je nejen dobrá obchodnice, ale o botách, materiálech, nohách ví snad úplně všechno. 😊

„Zase potřebuji nového boty“, hlásím hned u vchodu.

„Tak to je výborné“, ona na to. „Pořád máte velikost 39?“ ptá se s úsměvem.

„To si přece nemůže pamatovat!“ blesklo mi hlavou. Nebyla jsem tu skoro 2 roky. Nevím, zda to jen zkusila, ale rozhodně to zafungovalo.

Protože sama obchoduji, tak mě vždy baví sledovat, když někdo předvede obchodní koncert v přímém přenosu. A to ona předvede vždy. Bylo tam všechno: emoce, zjišťování mých potřeb, představení několika možných alternativ s jejich výhodami, několik tipů a doporučení. Jako vždy mi vysvětlila, proč mně doporučuje zrovna tuto botu s ohledem na stavbu a omezení mojí nohy. A čeho bych se měla vyvarovat.

Za půl hodiny jsem měla vybráno. Zaplatila jsem mnohem víc, než jsem původně počítala, protože jsem si nakonec koupila boty dvoje, ale neskutečně mě to bavilo a těch peněz nelituji. Nevěřím, když občas slyším, že obchody jsou vždycky jen a jen o ceně😊.

 

 

Šárka Sonnková

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *