Štěstí naproti :)

„Jó, ten měl v životě štěstí!“: řekneme občas o někom slavném, bohatém, spokojeném… Jenže, když se pak pod drobnohledem podíváme na jeho život, často překonal v životě překážky, které si možná ani neumíme představit, aby tomu svému štěstí šel co nejvíce naproti.

Nedávno mi v sobotu ráno zavolala kamarádka, že zrovna běží kolem rybníka pár km ode mě a napadlo ji, že si tam můžeme dát kávu až poběží nazpět, když tam stihnu dojet na kole. Super nápad, přišlo mi polo probuzené ještě v pyžamu v posteli. Jenže…kola jsou úplně měkká, potřebuji je nafouknout. Od stěhování jsem neviděla pumpičku, obrátila jsem byt vzhůru nohama a nic. Co teď? Zeptám se sousedky! Ticho…asi je pryč. Mám se na to vykašlat? Ne, nedaleko je obchodní centrum se sportem, dotlačím kolo a nafouknu ho před obchodem. Výtah nejede. No nic, kolo snesu po schodech. Sport otevírá až za 10 minut. To už počkám. Nevím, jaké mám ventilky, ale prodavačka mě poslala za servisním technikem a s ním jsem vybrala. Hurá, mám pumpičku! Jak to sakra funguje? Vysypaly se na mě součástky z pumpičky a…nefunguje to! Jdu zpět za technikem, ten mi ukazuje jak na to. Zpět ke kolu a…zase nic, nefunguje. Do obchodu jdu po třetí, už mě všichni znají 😊Obdivuji svého nového kamaráda technika, který je ze mě nešťastný a dovoluje mi přivézt kolo do prodejny. Už to asi nestihnu, i kdybychom na to přišli, než kolo napumpuji, bude pozdě. Technik zjišťuje, že jsem v pumpičce zpřeházela součástky a už to jde! Když mě vidí, jak začínám pumpovat úplně měkké kolo, přináší elektrickou pumpu a obě kola mi dofoukne během několika vteřin! Píšu kamarádce: „Nevím, jestli tě ještě stihnu, ale vyjíždím, třeba se potkáme alespoň na cestě“. A přichází ke mně: „Už jsem sice tady, ale jestli jsi na cestě, tak na tebe čekám 😊“

Toto je příběh jednoho rána, kdy jsem byla rozhodnutá jít štěstí naproti. Vím, že takové nemám všechny a zastavila bych se na začátku, ve třetině nebo v půlce příběhu s tím, že to nemá cenu nebo že to nejde. Štěstí ale přišlo až v druhé půlce toho příběhu v podobě technika a jeho elektrické pumpy nebo ochoty kamarádky na mě čekat. Kdybych mu ale nejdřív nešla naproti, asi bych ho vůbec nepotkala.

 

Markéta Viehmannová

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *