Pan „SE“ u nás nepracuje…

Vyprávěl mi jednou kamarád, že při jejich pracovních poradách zakázali šéfové používat obrat: „Mělo by se…“. Doplnili to slovy: „Podívejte, pan SE u nás nikdy nepracoval, nepracuje a pracovat nebude. Co s tím tedy uděláme my?“

Přišlo mi to dost vtipné a svým způsobem jednoduše geniální. On pan SE totiž nejen že nikdy nepracoval u nich, ale nikdy na nic nesáhla ani v jiné práci, vlastně ani třeba u Vás doma. Nikdy nepřitloukl v předsíni poličky, nezačal cvičit, nenastartoval nový projekt a už vůbec neproměnil žádná slova v rozhodnutí a třeba jen jednu konkrétní akci. Nikdy to ani nezkusil.

Nebezpečné na něm bývá, že mu vadí, že to jiní dělají jinak, než chce…nebo se vzteká, že nikdo nedělá nic, stejně tak jako on.

Říká se, že kdo nic nedělá, nic nezkazí. Možná je to právě strach z toho, že něco nedopadne dobře, když se do toho pustím, tak o tom radši jen mluvím…nebo třeba jen to, že se mi do toho nechce…a nebo prostě pocit, že něco není moje zodpovědnost, ale starost někoho jiného.

Občas chce odvahu nebo třeba kus houževnatosti se do něčeho opravdu pustit. A v tom Vám pan SE, ať už ve Vašich myšlenkách nebo z úst někoho z okolí, asi nikdy neporozumí a nepomůže. Proto si z něj moc nedělejte, nikdy nic nezkazí, ale nikdy také nic neudělá…

 

Markéta Viehmannová

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *