Energetický účet

„Rozdáváte peníze na potkání?“ Že je to divná otázka? Možná. Je pravda, že asi není moc lidí, kteří by potkali na ulici známého nebo kamaráda a řekli si: „Ten dneska vypadá smutně, dám mu tisícovku, ať se cítí líp“ :o) Často ale „rozdáváme“ stejně důležité věci a možná se nad tím ani nepozastavíme.

Nedávno jsem šla s kolegyní večer na pivo. Jsme obě hodně temperamentní a pokud se sejdeme ve „své náladě“, tak to bývá dost velký gejzír emocí. Bylo to v pátek večer po hodně náročném týdnu.  Domů jsem přišla někdy kolem půl jedenácté a byla jsem tak plná energie, že jsem nemohla usnout, a ještě do jedné do rána pracovala. A to jsem normálně po desáté úplně nepoužitelná. Ráno jsem se vzbudila po necelých 5 hodinách spánku a pořád jako totálně nabitý akumulátor. Jen pro jistotu upřesním – večer jsem pila jen pivo, nealkoholické :o). Trošku jsem se lekla, jestli můj totální přebytek energie není na úkor kolegyně, ale ujistila mě, že ne. Samozřejmě ne vždy, a ne s každým se to takto potká. Někdy naopak se může člověk po hodinovém setkání cítit, jako by právě vyfáral z dolu, protože ho nějaké setkání stálo obrovské množství energie, aniž si vůbec uvědomil, že se to děje.

Zkuste se vědomě víc zaměřit na to, jak se v konkrétních situacích, s konkrétními lidmi cítíte. Co vás nabíjí a co naopak o energii připravuje? Jestli něčemu nebo někomu energii jen dlouhodobě nedáváte. Tím rozhodně nechci říct nepomáhejte kamarádům, známým a příbuzným, když zrovna v tu chvíli potřebují pomoc. Jen to dělejte víc vědomě. Stejně tak, jako se rozhodujete o svém finančním účtu. A nejen o tom, kam svou energii dáte, ale i to, jakým způsobem si ji doplníte, protože to má každý jinak. Ani v bance nechceme být dlouhodobě v kontokorentu :o)

Přeji nabitý den :o)

 

Šárka Sonnková

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *