Co mně pomáhá k vyšším výkonům?

Co je podstatné a mně vyhovuje, je provizní systém. Nejsem placená jen od hodiny, ale část mé výplaty tvoří základ a další část jsou provize za výsledek. Sedm let jsem pracovala jen za provize. Vím, že s tím má hodně lidí problém. Proč? Největší roli hraje strach, bojí se, že to nezvládnou, a že budou bez výplaty. Musejí převzít zodpovědnost za sebe a svůj výdělek. Ne každý to umí. Proto existují vedoucí pracovníci, kteří drží nad zaměstnanci pomyslný bič. Zaměstnanci přijímají úkoly, a tak jim to vyhovuje. Nepřebírají zodpovědnost za svůj plat, ten je daný. Mluví o tom, že potřebují jistotu. Není ale lepší mít jistotu v sobě? V tom, že na mně záleží, kolik si vydělám? Když člověk dělá svoji práci, neměl by si věřit, že to, co dělá, umí? Nebo umět bude? Stanovit si cíle a motivovat sám sebe?

Kdysi mě někdo učil pár jednoduchých kroků k úspěchu. Tyto kroky, když je dodržujete, Vás vedou do úspěšného cíle.

  1. Dochvilnost

Už to, že přijdeš do práce včas, nastartuje tvůj den. Pokud zaspíš, doběhneš s jazykem na vestě, stresovaný z pozdního příchodu. To vše negativně ovlivní tvé emoce a celý den.

  1. Připrav se

Jak bude tvůj den vypadat, už předem víš. Připrav se na své klienty. Na možná negativa, abys je zvládl.

  1. Pozitivní přístup

90% tvého úspěchu závisí na tvém vnitřním nastavení. Pokud budeš mít v hlavě, že se uvidí, že to nějak dopadne, úspěch se také může dostavit, ale výsledky nebudeš mít konstantní. Úspěšní lidé se vrhnou do práce a výsledky vidí dřív, než se dostaví.

  1. Pracuj efektivně

Pracovní dobu využij na 100 %. Promarněný čas už nejde vrátit. Využij všech prostředků a příležitostí, co máš.

  1. Udrž si pozitivní přístup

Každý neúspěch tě přibližuje k úspěchu. Nekoukej, kolik ti zbývá do cíle, ale jaký kus cesty už máš za sebou, co vše jsi se naučil a zvládl jsi.

  1. Cíle

Cíle dají tvé práci smysl. Dej si dlouhodobý cíl a ten prokládej krátkodobými cíli. Na ty se zaměř. Pomohou ti při cestě k tomu dlouhodobému.

7 Kontroluj

Kontroluj své reakce, reakce tvých klientů, kolegů. Kontroluj i svou image.

Tyto kroky mám ve své hlavě v jednom z šuplíků, který vytáhnu, když je potřeba. Největším motorem je ale to, že má práce má smysl, že mám kolem sebe úžasné lidi, kteří na mě spoléhají, a já se můžu spolehnout na ně. Jsme tým a společně fungujeme jako dobře namazaný stroj. Máme nejen společný cíl, ale i společnou cestu.

 

 

Markéta Provázková

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *